"Обговорюючи перспективи монетарної політики Національного банку, члени Комітету відзначили, що наразі можливі два різні сценарії розвитку подій. Те, який зі сценаріїв реалізується, залежить від прогресу в проведенні структурних реформ, необхідних для стійкого економічного розвитку, та подальшій співпраці з МВФ", - йдеться у документі.
Зокрема, зазначається, що базовий сценарій передбачає отримання цього року траншу МВФ обсягом 2 млрд дол. та іншого пов’язаного фінансування.
За такого сценарію Нацбанк має продовжувати лібералізацію валютних обмежень, щоб підтримати економічний розвиток.
Однак, як ідеться у документі, більшість членів Комітету погодилися, що імовірність зниження облікової ставки до кінця поточного року є низькою.
Водночас, якщо не продовжиться фінансування як з боку МВФ, так й інших кредиторів, а також відбудеться гальмування реформ, то ситуація розвиватиметься за альтернативним сценарієм, зазначили у НБУ.
Зазначається, що у випадку посилення ризиків зростання інфляції, Нацбанк може вдатися до подальшого підвищення облікової ставки для повернення інфляції до цілі у середньостроковій перспективі.
Також регулятор може застосовувати інтервенції для згладжування курсових коливань.
У той же час НБУ продовжить дотримуватися режиму плаваючого курсоутворення і не протидіятиме фундаментальним тенденціям обмінного курсу.
Крім того, у НБУ не виключили, що може бути запроваджене, за умови альтернативного сценарію, введення валютних обмежень, однак є вкрай небажаним кроком і може розглядатися лише як засіб "останньої лінії оборони" при виникненні загроз для фінансової стабільності.
Як повідомляв УНН, Національний банк України залишив облікову ставку на рівні 17% річних.