“Опитування про умови кредитування”, проведене серед банків у III кварталі свідчить, що попит на іпотеку поволі зростає разом із кількістю схвалених заявок на іпотечні кредити.
“Депозитні корпорації кредитують купівлю житла як на первинному, так і на вторинному ринках. Але, за оцінкою посередників, частка житлової нерухомості, придбаної в кредит, поки не перевищує 5%. Умови надання нових іпотечних кредитів загалом є доволі жорсткими. Це визначає їх прийнятну якість, що її декларують банки.
Значною проблемою, що відбиває в банків бажання займатися іпотечним кредитуванням, є портфель кредитів в іноземній валюті, виданих до кризи 2008 року”, — йдеться у звіті регулятора.
В НБУ зауважують, що в умовах зниження темпів інфляції та відсоткових ставок можна очікувати подальшого зростання гривневого іпотечного кредитування та фінансування банками забудовників. Однак у короткостроковій перспективі темпи його будуть помірними з огляду на дефіцит якісних позичальників та невирішеність проблеми валютних боргів.
Нагадаємо, найбільший столичний забудовник ПАТ “ХК “Київміськбуд” у серпні 2016 року запустив спільно з “Кристалбанком” програму кредитування фізичних осіб для придбання нерухомості на первинному ринку нерухомості “Житло майбутнього”.
“Програма кредитування наших інвесторів стала чудовою альтернативою банківським вкладам. Я з упевненістю можу сказати, що вона працює і добре працює. Людям іпотека необхідна, і вони раді, що є така можливість. І вже порахували, що відсотки за кредитом іноді вигідніші, ніж виплачувати до кінця будівництва велику суму. Адже при розстрочці ціна на заборгованість (залишок) не замикається. Взявши кредит, люди можу купити квартиру відразу з максимальною знижкою. І ті, хто вміє рахувати, дякують нам за цю програму”, — прокоментував іпотечну програму президент холдингу “Київміськбуд” Ігор Кушнір.