"У січні 2017 року поточний рахунок платіжного балансу був майже збалансованим, насамперед, завдяки зменшенню дефіциту торгівлі товарами. Від’ємне сальдо становило 26 млн дол. США проти 315 млн дол. США у січні минулого року", - йдеться у повідомленні.
Вказано, що у перший місяць року зростання експорту товарів суттєво прискорилося, в той час як темпи зростання імпорту сповільнилися, хоча і залишилися на високому рівні.
"Суттєве збільшення експорту товарів у січні (на 52,7% р/р) зумовлене як низькою базою порівняння минулого року, так і нарощенням обсягів експорту за основними групами товарів. Підвищення світових цін на метали сприяло нарощенню обсягів експорту чорних та кольорових металів (на 70,1% р/р). Значне розширення поставок зернових культур (на 66,4% р/р) зумовило зростання експорту продовольчих товарів на 55,4% р/р, що забезпечило половину зростання загального експорту. Значним також було зростання експорту продукції машинобудування (на 34,3% р/р). Натомість обсяги експорту хімічної продукції скоротилися (на 8,7% р/р)", - повідомили у НБУ.
Також вказано, що зростання імпорту товарів у січні дещо сповільнилося (до 31,6% р/р з 36% р/р у грудні). "Зниження цін призвело до скорочення вартісних обсягів імпорту продовольчих товарів. Обсяги імпорту енергетичних товарів зросли (на 67,8% р/р проти 83,9% р/р у грудні), насамперед, через збільшення імпорту природного газу для опалювання у зв’язку з похолоданням", - додали у регуляторі.
Як повідомляється, експорт послуг зріс на 16,2% р/р внаслідок збільшення обсягу транзиту газу до європейських країн та значного збільшення обсягу наданих нерезидентам ІТ-послуг. "Вартісні обсяги імпорту послуг також зросли, однак нижчими темпами (14,4% р/р). Традиційно найбільший внесок у це зростання забезпечено статтею "подорожі", імпорт за якою збільшився на 10,5% р/р. Сальдо торгівлі послугами у січні поточного року було додатним та становило 155 млн дол. США", - сказано у повідомленні.
"У січні за фінансовим рахунком спостерігався чистий відплив коштів у розмірі 177 млн дол. США, у тому числі 133 млн дол. США з приватного сектору. Така динаміка була зумовлена переважно виплатами за зобов’язаннями банківського сектору, насамперед виплатами за міжбанківськими кредитами (302 млн дол. США)", - додали у НБУ.
Як зазначається, чистий відплив боргового капіталу приватного сектору становив 590 млн дол. США, у тому числі 246 млн дол. США з реального сектору.
Надходження ПІІ у січні становили 17 млн дол. США та повністю були спрямовані до реального сектору, повідомили у Нацбанку.
"Загалом за підсумками січня дефіцит зведеного балансу становив 202 млн дол. США, що зумовило скорочення міжнародних резервів до 15,4 млрд дол. США або 3,4 місяця імпорту майбутнього періоду", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу становив 3,4 млрд дол. у 2016 році.