"У просторовому розподілі найбільш забрудненим у влітку 2020 року були райони Деміївської та Бессарабської площ, вулиці Семена Скляренка і Каунаська. Дещо меншим забрудненням (але все ж суттєвим) характеризувались також проспекти Перемоги (район метро “Святошин”) і Оболонський, площа Перемоги, вулиця Олександра Довженка (поблизу метро “Шулявка”), бульвар Лесі Українки, бульвар Вацлава Гавела (перетин з вул. Академіка Стражеска), вулиця Попудренка (район метро “Чернігівська”)", — йдеться у відповіді.
Також повітря на вулиці Інженера Бородіна (район ДВРЗ) і район Гідропарку (поблизу мосту Метро та автомагістралі) характеризувалось підвищеним рівнем забруднення, на проспекті Науки (поряд з метеомайданчиком обсерваторії, зелена зона) — низьким рівнем.
“Основна проблема у місті — це забруднення домішками, які викидаються автотранспортом, тому найбільший рівень забруднення повітря спостерігається в районах великих автомагістралей міста. У районі Бессарабської площі, Деміївської площі, які розташовані у низині, рівень забруднення майже завжди високий, тому що розсіювання шкідливих речовин тут здійснюється повільно, і до того ж в районі цих площ проходить великий потік автотранспорту. У паркових зелених зонах міста рівень забруднення повітря менше за рахунок очищення повітря зеленими насадженнями”, — зазначається у відповіді.
Окрім того, за даними спостережень, повітря міста найбільш забруднене діоксидом азоту, формальдегідом, фенолом, діоксидом сірки, в окремі місяці — оксидом азоту.
Нагадаємо, у Києві протягом літа, що минуло, було зафіксовано 6 температурних рекордів.