“Найбільш вразливими до азартних ігор є підлітки, тому що підлітковий вік — це взагалі досить чутливий вік. Формується особистість і вони дуже піддатливі під вплив інших, тому що вони шукають себе. Хочуть якогось самоствердження, а в азартних іграх вони все це легко знаходять. Це для них своєрідний ризик і адреналін, який вони шукають. Тому саме для підліткового віку азартні ігри дуже небезпечні,” — сказала О. Крамаревич.
За її словами, стати залежним від азартних ігор підліток може дуже швидко. Однак, потім потрібно дуже багато працювати, щоб вивести його з цього стану.
“Якщо дитина за тиждень, за два чи за місяць стає залежною, то потрібно буде в три чи чотири рази більше часу, щоб від цієї залежності позбутися. Потрібно буде шукати дуже якісні заміни і мотивації. Тому краще слідкувати за дитиною, щоб не допустити цього взагалі,” — зазначила О.Крамаревич.
Психолог наголосила, що дитині потрібно допомагати розвиватися, бути впевненою в собі, вчити підтримувати хороший контакт з родиною та друзями для того, щоб у неї не виникало таких небезпечних залежностей.
Нагадаємо, Мінфін опублікував проект ліцензійних умов для операторів лотерей, які створюють умови для монополізації лотерейного ринку та легалізації на ньому азартних ігр. Експерти стверджують, що завдяки цим ліцумовам Мінфіну, залюбки можна буде перетворити лотерейний термінал на “однорукого бандита”.
При цьому, монополістом ринку має стати наближена до влади компанія “УНЛ” (“Українська національна лотерея”), яку пов’язують з нардепом від БПП Олександром Третьяковим і яка звинувачується правоохоронцями в організації азартних ігор під виглядом лотерей.
Зараз на ринку діють три лотерейні оператори: “УНЛ” (Українська національна лотерея), “Патріот” і “М.С.Л.” (Молодьспортлото).
“Патріот” і “М.С.Л.” намагаються прибрати з ринку за допомогою санкцій РНБО і ліцензійних умов, які розробив Мінфін. Проти “М.С.Л.” ввели санкції на підставі листа 7-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. Тоді “М.С.Л.” запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено “Альфа-банк”. Банк ніколи не входив в структуру “М.С.Л.”. Єдині фінансові відносини “М.С.Л.” і “Альфа-Банк” — це звичайний кредит. Разом з тим, саме цей лист було використано для ввведення санкцій проти “М.С.Л.”.
Незважаючи на те, що СБУ відмовилася від своїх претензій до “М.С.Л.”, головного конкурента “УНЛ” все одно залишили під санкціями.