ukenru
naybilsh-negativnoyu-tendentsiyeyu-na-rinku-gazu-ye-padinnya-rivnya-rozrakhunkiv-za-gaz-danilov

Найбільш негативною тенденцією на ринку газу є падіння рівня розрахунків за газ – Данілов

 • 13064 переглядiв

КИЇВ. 1 жовтня. УНН. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що найбільш негативною тенденцією на ринку газу є безпрецедентне падіння рівня розрахунків за газ, які на сьогодні становлять 39% за всіма категоріями споживачів. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу РНБО.

"Забезпечення сталого функціонування газотранспортної системи у зимовий період є одним з пріоритетів державної політики в енергетичній сфері. На цьому наголосив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов під час засідання Ради експертів з питань енергетичної безпеки, присвяченого обговоренню комплексу питань функціонування ринку природного газу", - йдеться в повідомленні.

Так, учасники засідання обговорили поточний стан справ на ринку природного газу, проблемні питання його функціонування та пропозиції щодо удосконалення його роботи, а також питання щодо стану та проблемних питань диверсифікації джерел постачання природного і скрапленого газу в Україну.

"Секретар РНБО України звернув увагу на існування ряду складних проблем на ринку газу, насамперед кризи неплатежів. За його словами, найбільш негативною тенденцією на ринку газу є безпрецедентне падіння рівня розрахунків за газ, які на сьогодні становлять 39% за всіма категоріями споживачів", - зазначається в повідомленні.

За його словами, також не врегульовано питання закупівлі природного газу для балансування газотранспортної системи, зберігається заборгованість підприємств теплокомуненерго, ТЕЦ та операторів газорозподільних мереж перед постачальником природного газу.

На думку Секретаря РНБО України, зважаючи на ухвалення парламентом законів про ринок землі та Національну інфраструктуру просторових даних, який є однією зі складових запуску прозорої земельної реформи, необхідно, аби інформація про об’єкти системи ГТС – газопроводи, компресорні станції та цехи, підземні сховища газу, газорозподільчі станції, під’їздні шляхи та захисні споруди, а також щодо її можливостей та перспектив розвитку "була чітко валідована" на законодавчому рівні і перебувала у віданні однієї державної інституції.

Нагадаємо, Газпром замовив додаткові потужності для транзиту газу українською ГТС у жовтні.

Українські Національні Новини

Політика