"Ця система може становити загрозу для повітряних суден союзників і негативно вплинути на відносини між партнерами по альянсу", - заявила представниця НАТО агентству DPA.
За її словами, важливо, щоб Туреччина як член НАТО разом з іншими союзниками продовжувала пошук альтернативних шляхів. Рішення є національною прерогативою Анкари, зазначила вона, але C-400 не може бути інтегрована в протиповітряну і протиракетну систему НАТО. "Кожен проведений Туреччиною тест С - 400 - якщо ці випробування підтверджуються - викликає жаль", - заявила представниця НАТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсек НАТО засудив напад на вчителя у Франції
У п'ятницю стало відомо, що турецькі військові вперше випробували С-400 в районі чорноморського міста Синоп на півночі країни.
Контракт на поставку чотирьох дивізіонів С-400 вартістю в 2,5 мільярда доларів РФ і Туреччина підписали в 2017 році. Зенітно-ракетні системи були передані Анкарі в повному обсязі в 2019 році. Ця угода серйозно ускладнила відносини Туреччини і США.
У відповідь на дії Анкари Вашингтон виключив Туреччину з числа партнерів програми виробництва новітнього винищувача F-35, а також відкликав пропозицію про постачання ракетних комплексів Patriot.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський запросив Туреччину долучитися до “Кримської платформи”
Напередодні прессекретарка Держдепартаменту США Морган Ортагус заявила, що Туреччину чекають "серйозні наслідки", якщо інформація про запуск С-400 підтвердиться.