"ЗМІ неодноразово повідомляли, що його партнер по бізнесу Василь Поляков отримував повістки від прокуратури м. Києва. На запит телеканалу "112 Україна" прокуратура цю інформацію підтвердила", - інформує ЗМІ.
Раніше в рамках розслідування, за яким Поляков отримав повідомлення про підозру, було накладено арешт і передано в управління Національного агентства з виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) нерухоме майно та корпоративні права низки підприємств групи АІС.
Як відомо, з 2009 р. АТ "УкрСиббанк", а потім Українська металургійна компанія (правонаступник банку як кредитора, входить до групи DCH) докладали зусиль для стягнення заборгованості виданих АІС кредитів в розмірі близько 100 млн дол. у судовому порядку з поручителів - Дмитра Святаша та Василя Полякова.
"Як солідарні боржники по кредиту, вони зобов'язані виконати зобов'язання підприємств-позичальників. Однак протягом майже 10 років Дмитро Святаш і Василь Поляков ухиляються від виконання своїх зобов'язань", - йдеться в офіційній заяві DCH.
Група DCH недавно звернулася до вищих правоохоронних органів України з проханням покласти край діям Дмитра Святаша, які зловживає своїми депутатськими повноваженнями, захищаючи інтереси АІС і звернутися до Верховної Ради з поданням про позбавлення його депутатської недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності.
У листі до Генеральної прокуратури України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України сказано: "Депутатські звернення Дмитра Святаша щодо заарештованих активів АІС від 26.09.2018 р. та 15.01.2019 р. свідчать про наявність конфлікту інтересів і використання повноважень народного депутата України в особистих цілях. Підтвердженням наявності реального конфлікту інтересів є рішення Національного агентства з протидії корупції (НАЗК) щодо Дмитра Святаша та штрафні санкції".
У даний час Печерський суд м. Києва своїм рішенням від 18.06.2019 заборонив Святашу перетинати державний кордон України до погашення ним особистого боргу в розмірі 8,5 млн грн за кредитними картками УкрСиббанку, виданими свого часу нардепу як бенефіціару АІС. Це вже не перше судове рішення такого характеру, попереднє було прийнято в травні 2018 р.
Нагадаємо, Дмитро Святаш є депутатом Верховної Ради України з 2002 р., входить до групи "Відродження". Крім активного лобіювання інтересів АІС відомий своєю суперечливою різновекторною політичною риторикою і протистоянням з громадянським суспільством.