Темою засідання, за інформацією пресслужби, став моніторинг дотримання прав громадян України, які проживають в районі проведення операції Об’єднаних сил та на тимчасово окупованих територіях у Донецькій, Луганській областях, з метою визначення першочергових законодавчих ініціатив у зазначеній сфері.
У ході засідання члени Комітету заслухали інформацію голови Донецької обласної державної адміністрації Павла Кириленка про стан справ щодо забезпечення прав осіб, постраждалих від збройного конфлікту та головні проблеми соціально-економічного відновлення у Донецькій області. Про проблемні питання в регіоні доповіли представники Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, Головного управління Державної фіскальної служби України у Донецькій області, Донецької Торгово-промислової палати, Директорату медичних послуг Міністерства охорони здоров’я України, Служби автомобільних доріг у Донецькій області, регіональної філії "Донецька залізниця" АТ "Укрзалізниця", інші представників органів державної влади.
Як наголосив Лубінець, за оцінками Моніторингової місії ООН з прав людини, в Україні від початку конфлікту на Донбасі з 2014 до кінця 2018 року загинуло приблизно 13 000 осіб, з них 3 300 цивільних осіб, 9 000 мирних мешканців були поранені.
Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій рекомендував уряду ухвалити державну цільову програму з відновлення централізованого водопостачання в Донецькій області. Відповідне рішення ухвалив Комітет за підсумками першої частини виїзного засідання на Донбасі.