Так, за словами директор Спілки споживачів України Максима Несміянова, у разі поновлення мораторію, український споживач знову залишиться сам на сам зі своїми скаргами, а бізнес й надалі продовжить “робити, що йому заманеться”.
“На сьогодні, простий споживач не може поскаржитися на обман з боку магазину. Якщо він поскаржиться контролерам на те, що він купив десь неякісну продукцію — він повинен чекати іноді 5 місяців відповіді від Держпродспоживслужби — вирішать вони йому допомогу чи ні. Результативність допомоги і так низька. Давайте сюди додамо ще й мораторій на перевірки бізнесу — і споживач знову залишиться сам на сам зі своїми проблемами. Бізнес же буде продовжувати „творити“, що хоче, розуміючи, що його ніхто не перевіряє”, — сказав Несміянов.
Нагадаємо, за даними “Асоціації тваринників України”, тривала дія мораторію на перевірки підприємств в Україні значно погіршила продовольчу безпеку.
“У 2016 році, як ми всі пам’ятаємо, країну сколихнула низка масових отруєнь фальсифікованим, 42 людини загинули. Влітку 2017 р. спостерігалася ціла низка отруєнь рибою.
А в 2018-му — масові отруєння у дитячих таборах. Усі ми пам’ятаємо жахливу трагедію, що сталася влітку 2018 року, коли у дитячому таборі „Славутич“ Переяслав-Хмельницького району Київської області отруїлися 12 дітей, через що одна дівчинка — загинула. Сумно, що через послаблення державою контролю в сфері безпечності харчування страждають споживачі і трапляється такі невідворотні наслідки”, — нагадала голова АТУ Ірина Паламар.
Поділяє думку експерта й нардеп Сергій Тригубенко. За його словами, саме мораторій на перевірки породив повну безконтрольність на споживчому ринку країни.
Нагадаємо, що минулого року Тригубенко вимагав від КМУ скасування мораторію на перевірки постачальників продуктів у школи і садочки через рекордну кількість спалахів харчових отруєнь саме серед дітей.