Цитата
"9 грудня двоє військовослужбовців з вірменської сторони отримали легкі вогнепальні поранення внаслідок провокації азербайджанських збройних сил на східному напрямку вірмено-азербайджанського кордону. Станом на 18:00 (за місцевим часом-ред) перестрілка припинилася", - йдеться у повідомленні пресслужби Міноборони Вірменії.
Деталі
Обстріл позицій вірменської армії з боку азербайджанських сил розпочався у четвер після полудня.
Натомість Азербайджан заявив, що вірменські сили вбили одного з його солдатів у ході того, що він назвав "провокацією".
"Внаслідок чергової провокації, скоєної збройними силами Вірменії вночі, 8 грудня на Кяльбаджарському напрямку азербайджано-вірменського державного кордону, загинув наш військовослужбовець солдат Алієв Асіф Аділь оглу", - йдеться в повідомленні.
9 грудня приблизно о 15:00 вірменські військові підрозділи з бойових позицій у напрямку Басаркечярського району обстріляли позицію Азербайджанської Армії в Кяльбаджарському районі.
"Підрозділами нашої армії, дислокованими на цьому напрямі, були вжиті відповідні дії", - заявили у Міноборони Азербайджану.
Доповнення
Між Вірменією та Азербайджаном ведеться давня суперечка з приводу регіону Нагірного Карабаху, який нині перебуває у складі Азербайджану, але раніше контролювався етнічними вірменськими силами, які підтримував Єреван після того, як там закінчилася війна в 1994 році.
У листопаді минулого року за посередництва Москви, була укладена мирну угоду, яка поклала край шеститижневим бойовим діям, в ході яких було вбито понад 6600 людей. Перемир'я дозволило Азербайджану повернути собі контроль над значною частиною Нагірного Карабаху та прилеглими територіями.
Напруженість на кордоні двох країн зростає з травня, коли Вірменія висловила протест проти вторгнення азербайджанських військ на її територію. Азербайджан наполягав на тому, щоб його солдати були розміщені на території, яку він вважає своєю, в райони, де кордон ще не демаркований. З того часу неодноразово повідомлялося про зіткнення.
Минулого місяця президент Росії Володимир Путін прийняв лідерів Вірменії та Азербайджану на переговорах у Сочі. Після зустрічі Путін заявив, що лідери трійки домовилися до кінця року створити механізм делімітації та демаркації кордону між двома країнами.