Цитата
“У нас є попередні результати. У нас будуть задекларовані певні збитки, якщо я не помиляюсь, в межах 40 млрд гривень”, – сказав Чернишов.
Деталі
Він додав, що не вважає “не особисто, не юридично”, що “Нафтогаз” знаходиться в дефолті. За словами голови правління, компанія перебуває у дефолті щодо євробондів та певних своїх зобов’язань, які зараз активно реструктуризує, пропонуючи бондхолдерам цікаві умови щодо реструктуризації. Ті, своєю чергою, мають додаткову мотивацію для того, щоб піти на цю реструктуризацію.
“З точки зору збитковості “Нафтогазу”, ми маємо, якщо простими речами сформулювати: “Нафтогаз” постачає, фактично, основний об’єм газу різним категоріям споживачів – населенню, підприємствам теплокомуненерго, бюджетникам, бізнесу, іншим індустріям та підприємствам. Ми всі знаємо, що по більшості цих категорій діють спеціальні умови постачання, які встановлені урядом України. Це називається ПСО – постачання спеціальним обов’язком, яким, фактично, ціна регулюється. Як це працює: “Нафтогаз” постачає газ по ціні Х, і різницю в ціні має компенсувати уряд в якийсь момент. Ці борги, безумовно, накопичуються. Компенсації з боку уряду не існує, вона досить складна. Я в своєму обліку маю відносити цю дебеторську заборгованість і присвоювати її у якусь облікову резервацію. Нарахування цих резервів призводить до певних показників. Фактично, ми маємо ці збитки. Тому що ця заборгованість поки є не 100%, я би так сказав. І моє завдання, як керівника, перетворити цю дебеторську заборгованість в реальні гроші для того, щоб “Нафтогаз” міг розвиватися і забезпечувати українців газом, теплом та іншими сервісами”, — пояснив Чернишов.
Він додав, що на сьогодні розрахунки по дебіторських заборгованостях по державному напряму складаються з трьох складових: перше — це сума різниці в тарифах, яка становить 36 млрд гривень; друге — це заборгованості по напряму облгазів – це 76 млрд гривень; ы зобов’язання по ПСО за 2022 та 2023 рік – це 158 млрд гривень. "Тобто, сукупно ми наближаємоь до суми 300 млрд гривень, що є такою значною частиною державного бюджету України", — додав Чернишов.
Доповнення
За даними Bloomberg, група кредиторів не погоджується з останньою пропозицією щодо реструктуризації боргу НАК "Нафтогаз України", адже вважають, що компанія має змогу провести виплати.