“Це скоріше не оптимізм, а арифметика. Цілком реалістично, дійсно, якщо буде погода така, як зараз на протязі всієї зими, то цілком імовірно, що Україна вийде з такими запасами на виході в ПСГ, про які Коболєв говорив. Але очевидно, він також про це згадав, що якщо буде холодно — це мінус 15 — два тижні, то виникнуть проблеми. Він сказав таку туманну фразу, що ми знаємо, що робити в цій ситуації”, — прокоментував він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нереформований “Нафтогаз” може бути предметом шантажу ЄС з боку РФ
Також, за словами Д.Марунича, з початку року Нафтогаз переплатив за реверсний газ щонайменше 100 млн євро. Водночас, Д.Марунич висловив побоювання, що з початку наступного року доведеться переглядати ціну для побутових споживачів.
“Україна купує більш дорогий газ по реверсному напрямку, ніж могла б купувати, якби контракт з „Газпромом“ діяв, і Україна його використовувала. У цьому ж проблема, тільки „Нафтогаз“ з початку року переплатив за реверсний газ під сто мільйонів євро, не менше. Це правда, у мене є дані митниці, я можу підтвердити свої слова прямими фактами і посиланнями, незважаючи на слова Коболєва і Вітренко. Переплачує промисловість українська, переплачує кінцевий побутовий споживач, тому що по всій видимості, виходячи з того що ціни на газ ростуть в ЄС, не тільки тому що зима прийшла, і тому що нафта вже істотно зросла в ціні, і далі вона буде тільки рости. І очевидно, що з початку наступного року доведеться переглядати ціну для побутових споживачів. Я не знаю, як будуть дивитися в очі побутовим споживачам Коболєв, Вітренко, Гройсман та компанія. У цьому істотна загроза, що людям буде нічим платити за газ і за тепло, яке теж подорожчає”, — зазначив він.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами експертів, плани уряду щодо збільшення видобутку власного газу до 20 млрд куб. поки нереальні.
Раніше, віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон заявляв про те, що залучення іноземних інвестицій до газової галузі є пріоритетом.