"Широко поширена і давня проблема корупції в Україні включала в себе ситуацію, пов'язану з енергетичною компанією Burisma. З 2014 року головну заклопотаність американського уряду викликав власник Burisma Микола Злочевський, чиї заморожені за кордоном активи ми намагалися повернути від імені України. В на початку 2015 року я поставив заступнику Генерального прокурора (України - ред.) питання про те, чому розслідування щодо Злочевського було припинено. Виходячи з нашого переконання, прокурори брали хабарі за закриття справи", - сказав Кент.
Він заявив, що пізніше дізнався про те, що син колишнього віце-президента США, Хантер Байден, був членом правління Burisma. Після цього в лютому 2015 року під час розмови зі співробітниками Канцелярії віце-президента Кент висловив стурбованість, що статус Хантера Байдена в якості члена правління може створити враження конфлікту інтересів.
"Однак дозвольте мені уточнити. Я не бачив ніяких спроб з боку американських чиновників прикрити Burisma. Насправді, я і інші американські чиновники послідовно виступали за відновлення розслідування справи Злочевського, а також за залучення до відповідальності корумпованих прокурорів, які закрили справу ... У 2018-19 роках я все більше дізнавався про зусилля Руді Джуліані та інших людей, включаючи його колег Льва Парнаса і Ігоря Фурмана, проти колишнього посла Марі Йованович і інших посадових осіб посольства США в Києві. Головними агітаторами з української сторони в цих зусиллях були деякі з тих самих колишніх корумпованих прокурорів, з якими я стикався, зокрема Юрій Луценко і Віктор Шокін. В даний час вони поширюють неправдиву інформацію ... проти тих, хто викриває їх неправомірні дії, включаючи американських дипломатів, українських чиновників по боротьбі з корупцією і реформістськи налаштованих груп громадянського суспільства в Україні", - додав дипломат.
Як повідомляв УНН, сьогодні в США почалися перші публічні слухання у справі про імпічмент Трампа.