“У Херсонській області співробітниками податкової міліції спільно з прокуратурою в ході розслідування кримінального провадження, відкритого за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК, була встановлена група осіб, які з метою ухилення від сплати ПДВ та акцизного податку організували незаконне перевезення ПММ. При цьому вантаж ніяк не декларувався, а в супровідні документи вносилися занижені обсяги поставок”, — написав С.Білан.
За його словами, паливно-мастильні матеріали незаконно ввозилися на територію одного з річкових портів, який використовувався як перевалочна і накопичувальна база.
“Для приховування місця розвантаження пального та забезпечення неможливості простежити курс судів, їх капітани, в порушення міжнародних правил навігації, відключали суднові GPS-навігатори. Надалі пальне переливалося в автоцистерни і перевозилися на спеціальні бази і підпільні автозаправні станції для продажу. В результаті проведених обшуків на трьох суднах було виявлено та вилучено понад 970 тонн дизельного пального. Наразі рішенням Херсонського міського суду заарештований один з танкерів, вартістю 20 мільйонів гривень. Слідчі дії тривають”, — додав С.Білан.
Нагадаємо, нелегальні АЗС на Дніпропетровщині за 9 місяців реалізували фальсифікованого пального на понад 2,3 млн грн.
При цьому, за словами С.Корецького, цивілізований ринок постійно і відверто говорить про ситуацію, яка зараз складається на ринку палива через “розгул” “сірих” дилерів.
“Ми пишемо відкриті листи, звертаємося до правоохоронних органів з тим, щоб вони вживали всіх необхідних дій для того, аби зупинити цю незаконну діяльність.
Звичайно, у стані економічної кризи люди будуть шукати для себе більш дешевші варіанти, і пального також. Завдання одне — позакривати незаконні осередки паливного бізнесу, та дати таким чином можливість системним гравцям, які сплачують всі податки, які везуть якісне пальне, працювати так, як вони працюють”, — наголосив гендиректор компанії WOG.