“МКЧХ нагадує про свою пропозицію створити "зони безпеки“. Під "зонами безпеки“ ми розуміємо демілітаризовану зону, вільну від військового персоналу й обладнання. Ці зони мають бути чітко визначені і марковані тією стороною конфлікту, яка контролює цю територію, і не повинні піддаватися атакам”, — йдеться у повідомленні.
За наданою інформацією, ці зони повинні бути створені для забезпечення безпеки мирного населення. Сотні тисяч людей залежать від життєво важливої інфраструктури, яка забезпечує їх водою, газом й електрикою. Ці інфраструктурні об’єкти розташовані поблизу контактної лінії, де також є школи, дитячі садки й лікарні.
“Враховуючи те, як часто вони страждали в результаті конфлікту на сході України, є необхідність у посиленому захисті. Це може бути зроблене за погодженням усіх сторін конфлікту безпосередньо, або через нейтрального посередника на кшталт МКЧХ”, — повідомили у Червоному Хресті.
Вони також зазначили, що одна з найважливіших зон, яку потрібно створити — зона навколо Донецької фільтрувальної станції, чиї електромережі неодноразово ставали мішенню й були пошкоджені. Вода з цієї станції живить десятки тисяч людей. Також йдеться про Верхньокальміуську фільтрувальну станцію, біля Ясиноватої, на якій зберігаються близько 300 тон зрідженого хлору, що використовується для очищення води, а також про "Горлівську-2" фільтрувальну станцію. Понад 1,8 мільйони людей живуть на території, яку живлять ці три станції.
Нагадаємо, в Авдіївці закінчується питна вода, у місті розставляють резервуари.