У МЗС зазначили, що процедура конкурсу складатиметься з п’яти етапів. На першому протягом 15 днів МЗС прийматиме пропозиції до складу конкурсної комісії, яка обиратиме директора Українського інституту.
На другому етапі конкурсна комісія складатиметься з дев’яти членів. Відбір шести членів конкурсної комісії МЗС делегує експертній комісії з числа осіб, які мають високу репутацію у сфері культури, комунікацій, іміджу та презентації України у світі, ще трьох членів комісії Міністр закордонних справ призначає особисто.
Третім етапом МЗС на підставі рішення конкурсної комісії оголошує відкритий конкурс на посаду директора Українського інституту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В МЗС розповіли деталі про новостворений Український інститут
Четвертий - комісія здійснить відбір кандидатів на посаду директора Українського інституту шляхом оцінювання презентацій програм розвитку Інституту та проведення співбесіди з кожним кандидатом окремо.
На останньому етапі конкурсу комісія має внести пропозиції МЗС щодо призначення директора Українського інституту, після чого МЗС спільно з Наглядовою радою Інституту прийматиме рішення щодо призначення директора Установи.
Зазначимо, 9 лютого Міністр закордонних справ України Павло Клімкін презентував бачення та напрацювання МЗС щодо Українського інституту – установи, яка презентуватиме Україну за кордоном.
Мета створення Інституту – розуміння сучасної України і зростання довіри до України у міжнародному інтелектуальному і культурному середовищі.
Як повідомляв УНН, 21 червня Кабінет міністрів України схвалив проект розпорядження про створення державної установи “Український інститут”.