Цитата
“МЗС неодноразово довів за ці півтора роки, що Україна не кидає своїх у біді. Загалом з-за грат за останні півтора роки нам вдалося витягнути понад 1600 громадян України”, — сказав Кулеба
Деталі
Зокрема, на форумі, Дмитро Кулеба згадав часи пандемії. Додому змогли повернутися понад 256 тисяч громадян України змогли повернутися.
“Але пандемія затягнулася і аби подорожі були максимально комфортними та безпечними для громадян України, ми створили інтерактивну мапу світу з вичерпною інформацією про режим в’їзду/виїзду/транзиту у кожній державі. Цю карту щодня відвідує понад 25 тисяч користувачів, а загалом нею скористалися вже понад 6,5 млн людей”, — додав Кулеба.
Доповнення
5 липня стартував Всеукраїнський форум “Україна 30. Міжнародна політика”. Основними темами заходу, який триватиме у столиці три дні, стануть стратегічні цілі України, зокрема інтеграція до Європейського Союзу та НАТО, практичні виміри зовнішньої політики, а також енергетична безпека.
Сьогодні форум відкрив Президент Володимир Зеленський. Також виступить міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас. Щодо Угоди про асоціацію з ЄС та шлях до членства в НАТО висловляться представники Міністерства закордонних справ, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Представництва ЄС в Україні, посольств Польщі, Естонії, Латвії, місії України при НАТО, МЗС Грузії, а також народні депутати.
Другий день буде присвячений практичним вимірам зовнішньої політики. Він розпочнеться з виступу першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джапарової. Спікери та учасники заходу говоритимуть про Кримську платформу як зовнішньополітичний інструмент реалізації стратегії деокупації Криму, про політику сусідства України з державами Євросоюзу, а також про всесвітню українську спільноту.
Векторам зовнішньої політики та енергетичній безпеці буде присвячений третій день форуму. На цю тему виступить перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Олексій Любченко. Темами для обговорення стануть також підтримка українського бізнесу на зовнішніх ринках як пріоритет зовнішньої політики, енергетична дипломатія, вигідне географічне розташування України: спільні транспорт та інфраструктурні проєкти, логістичні можливості.