Цитата
“В даний час наш регіон стикається з новими серйозними проблемами, створеними небезпечною спробою Азербайджану вирішити нагірно-карабаський конфлікт силою. Вірменія не вважає, що результати застосування сили в результаті агресії Азербайджану проти Арцаха (невизнана Нагірно-Карабахська республіка) можуть створити основу для тривалого миру або розглядатися як можливість для регіонального співробітництва”, — сказав Айвазян.
Доповнення
Ситуація в зоні конфлікту навколо Нагірного Карабаху загострилася 27 вересня 2020 року, там почалися активні бойові дії. Баку і Єреван оскаржують належність регіону з лютого 1988 року, коли він оголосив про вихід зі складу Азербайджанської РСР.
Президент Росії Володимир Путін, президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 9 листопада підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Карабасі. Згідно з документом, азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на зайнятих позиціях, ряд районів перейшов під контроль Баку, а вздовж лінії зіткнення і Лачинського коридору розмістилися російські миротворці. Після введення миротворців ситуація стабілізувалася, зафіксований тільки один випадок порушення режиму припинення вогню. Десятки тисяч жителів Карабаху, що залишили свої будинки під час бойових дій, повернулися назад за допомогою миротворчого контингенту.
Нещодавно зовнішньополітичне відомство Вірменії заявило, що “Карабах має право на самовизначення і безпеку”.