“Викликає подив таке потурання по відношенню до України і її „законотворчості“, — вважають в російському зовнішньополітичному відомстві. — Розраховуємо на більш об’єктивну реакцію ЄС на розробку даного законопроекту і відмова від фактичного прикриття дискримінаційного підходу київської влади до питань регулювання ЗМІ і свободи інформації”.
Зокрема, в МЗС РФ вказали на позицію спецпредставника ЄС з прав людини Імона Гілмора, на думку якого українське законодавство в галузі медіа направлено на встановлення свободи ЗМІ.
“Даний документ є яскравим прикладом процвітаючої в Україні антиросійської пропаганди. Фактично вводиться повна заборона на будь-яку інформацію про Росію і з Росії, крім негативної”, — пояснили в дипвідомстві. У МЗС РФ вважають, що положення українського законопроекту “Про медіа” нібито “порушують права людини”, зокрема “суперечать частині третій статті 11 Хартії ЄС про основні права”.
Нагадаємо, на початку лютого Комітет з питань свободи слова ВРУ підтримав проект закону “Про медіа”. “Сьогодні на своєму засіданні Комітет з питань свободи слова розглянув проект Закону „Про медіа“ (№ 2693) і альтернативний до нього проект Закону „Про медіа в Україні“ (№ 2693-1)”, — йшлося у повідомленні.