"13 жовтня Генеральна Асамблея ООН переобрала Україну до складу Ради ООН з прав людини (РПЛ) з мандатом на 2021-2023 роки, що підтвердило авторитет нашої держави у головному правозахисному органі ООН", - йдеться у повідомленні.
Як держава-засновниця ООН Україна, вказали у МЗС, є відданою принципам і цілям Статуту ООН та Загальній декларації прав людини. "Від самого початку ми підтримали заснування в 2006 році Ради ООН з прав людини та увійшли до її першого членського складу", - додали у зовнішньополітичному відомстві.
У МЗС, зокрема, вказали на порушення міжнародного права шляхом здійснення збройної агресії та тимчасової окупації, які мають наслідком у тому числі й широкомасштабний наступ на права людини та міжнародне гуманітарне право на окупованих територіях України.
"Відтак, з усією відповідальністю виконуватимемо зобов’язання перед власним народом — перед тими, хто страждає сьогодні від російської окупації на Кримському півострові та окремих районах Донецької і Луганської областей. На постійній основі порушуватимемо перед Радою проблематику російської агресії, привертатимемо увагу до злочинів і грубих порушень прав людини, які чинить РФ як держава-окупант, працюватимемо над більш активним залученням РПЛ, її спеціальних процедур, УВКПЛ, договірних органів у галузі прав людини для припинення порушень прав людини та полегшення долі незаконно ув’язнених Росією українських громадян. І надалі докладатимемо зусиль для наповнення Кримської платформи правозахисним компонентом", - сказано у заяві.
Як відповідальний партнер у міжнародних відносинах, як зазначається, Україна надає особливого значення вимогам резолюції Генеральної Асамблеї ООН 60/251 щодо виборів членів Ради ООН з прав людини. "Не може не викликати занепокоєння продовження потрапляння до складу Ради, у тому числі у результаті останніх виборів, держав, які здійснюють свідому політику придушення прав власних громадян, а деякі проводять неоімперську агресивну політику проти сусідніх держав та репресії місцевого населення на окупованих територіях", - зауважили у МЗС.
"Хоча сьогодні Рада за своїм складом все далі віддаляється від досягнення ідеалів, закладених лідерами держав у 2005 році, Україна залишатиметься відданою універсальному забезпеченню прав людини та готова й надалі наполегливо працювати спільно з партнерами задля того, щоб РПЛ змогла діяти ефективно в реалізації свого основного мандату — забезпеченні й захисті прав людини на глобальному рівні", - підсумували в українському зовнішньополітичному відомстві.
Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН обрала Україну, Росію і ще низку країн до Ради ООН з прав людини на трирічний термін. Рада в новому складі запрацює з 1 січня 2021 року.