Цитата:
“По-перше, це регулярна подія. Нічого нового в ній немає. РФ ініціює такий брифінг з 2019 року. Минулого року таке засідання було проведено 18 лютого. Демагогічна позиція РФ щодо суті та стану виконання Мінських домовленостей відома. Українська делегація, як і у попередні роки, разом з партнерами наведе свою оцінку сучасного стану виконання Мінських домовленостей”, - зазначила Джапарова.
Вона назвала одним із недоброчесних чинників, які варто враховувати, той факт, що російська сторона використовує такі брифінги в своїх пропагандистських намірах з метою протидіяти заходам, які в лютому організовує в ООН Україна.
Так, зокрема, перша заступниця міністра повідомила, що на 23 лютого в Генасамблеї ООН заплановані дебати з пункту порядку денного “Ситуація на тимчасово окупованих територіях України”.
“Тому ставимося до цього спокійно, в робочому режимі відпрацюємо. В Радбезі ООН є учасники Нормандської четвірки. Можливо, виступлять інші зацікавлені сторони, хоча формат брифінгу обмежений процедурно і не є відкритими дебатами”, — повідомила вона.
Контекст
На початку лютого стало відомо, що Рада Безпеки ООН 11 лютого планує провести засідання у зв’язку з шестиріччям підписання комплексу заходів щодо виконання Мінських угод.
Зустріч пройде по відеозв’язку у відкритому форматі, ініціатором її проведення виступила Росія.
Варто зазначити, що у лютому 2020 року Росія також скликала Радбез щодо виконання Мінських угод.
За її підсумками, п’ять країн ЄС виступили із заявою на підтримку України.