У клопотанні до суду від 4 червня Мюллер заявив, що Манафорт кілька разів намагався зв'язатися з двома представниками компанії The Hapsburg Group – компанії, з якою він працював до 2014 року, щоб просувати інтереси колишнього президента України Віктора Януковича.
Згідно з клопотанням, ФБР США має документи, заяви і телефонні розмови, які вказують на спробу контакту із потенційними свідками в лютому, що є порушенням вимог звільнення Манафорта з-під арешту.
У зв'язку з цим Мюллер просить суд скасувати чи переглянути рішення відправити екс-голову кампанії Трампа під домашній арешт до початку судових слухань.
30 жовтня 2017 року міністерство юстиції США оприлюднило висунені політтехнологу Полу Манафорту і його парнеру Річарду Гейтсу обвинувачення загалом у 12 випадках правопорушень. В обвинувальному акті йшлося, що Манафорт і Гейтс у період принаймні з 2006 до 2015 року заробили в результаті їхньої роботи в Україні десятки мільйонів доларів і з метою приховати ці суми протягом 2006-2016 років відмивали ці кошти через численні компанії, партнерства і банки у США й інших країнах. Обидва це заперечують. Їх відправили під домашній арешт.
Нині у США під керівництвом Мюллера триває розслідування ймовірного втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп нещодавно висловив невдоволення, що розслідування у "справі про змову з РФ" триває.