“У 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та Національного банку України націоналізувати ПриватБанк, оскільки це був єдиний ефективний засіб захистити вкладників банку – українських фізичних і юридичних осіб – і стабільність фінансової системи. І хоча це рішення потребувало 160 мільярдів гривень українських платників податків на відновлення платоспроможності банку, воно забезпечило життєздатність ПриватБанку на довгу перспективу, врятувало кошти мільйонів українських громадян і зміцнило економічне самопочуття країни", - йдеться в заяві.
У МВФ, як і у США, заявили, що вітають реформу корпоративного врядування ПриватБанку, що її очолює незалежна наглядова рада, і трансформацію бізнес-моделі банку, що "вже позитивно позначилася на показниках та стійкості банківської систему в цілому".
"Ми продовжуємо підтримувати зусилля НБУ з реформування фінансового сектору України, включно із запровадженням принципів пруденційного корпоративного врядування, так само як і зусилля Міністерства фінансів, спрямовані на реформування корпоративного врядування у державних банках. Важливо, щоби влада продовжувала свої зусилля щодо відшкодування втрат колишніми власниками та пов’язаними особами проблемних банків. Міжнародні партнери України ретельно відстежуватимуть події в цій сфері", - заявили у валютному фонді.
Зазначимо, напередодні посольство США в Україні також зробило заяву щодо ПриватБанку, текст якої майже повністю збігається з заявою Люнгмана.
18 квітня суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. У НБУ заявили, що готують апеляцію на рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку. Мінфін приєднався до намірів оскаржувати рішення суду стосовно ПриватБанку. У РНБО провели нараду щодо ПриватБанку і склали протокол доручень.
Також суд ухвалив ще одне рішення щодо процедури націоналізації ПриватБанку не на користь держави - щодо переліку пов'язаних з банком фізичних та юридичних осіб, НБУ збирається подати апеляцію.
Рішення про націоналізацію ПриватБанку ухвалили у грудні 2016 року.