“Якщо раптом Україна почне стрімко проводити реформи в першій половині наступного року, в першому кварталі 2017 року, тоді у другому кварталі зможемо винести українське питання на засідання Ради директорів (МВФ — ред.)”, — сказав він.
Однак, на думку О.Устенка, варто орієнтуватися на те, що “Україна не буде активно проводити реформи, що є логічним, враховуючи швидкість їх запровадження за останні 2,5 роки, і в кінці весни спробує вийти на зовнішні ринки запозичення капітала”.
“Потреба у зовнішньому фінансуванні на наступний рік становить від 5 до 10 млрд дол. для того, щоб зберігати фінансову стабільність у країні. Якщо ми не отримаємо ці гроші на зовнішніх ринках, тоді Україна стане більш зговірливою з Фондом, і тоді Україна буде намагатися проводити більш активно реформи”, — резюмував експерт.
Нагадаємо, Національний банк прогнозує одержання Україною четвертого траншу від Міжнародного валютного фонду у 2017 році.
Міністр фінансів України Олександр Данилюк зазначав, що Україна може отримати отримати наступний транш від МВФ найближчим часом після ухвалення Державного бюджету.