Він наголошує на прозорості здійсненної закупівлі, і доводить це світовими стандартами та критеріями МОЗу.
“Давайте коротко по фактах. Закуплені костюми саме “біологічного захисту”, вони відповідають необхідному стандарту 14126 "Одяг захисний. Захист від інфекційних агентів”. У виробника є всі необхідні документи, які це підтверджують: сертифікати, які визнаються всією Європою, відповідність стандартам ISO і так далі. Це не просто папірець, надрукований на принтері. Це вагоме підтвердження того, що вироб відповідає заявленим стандартам. І так, на ринку він коштує саме 488 грн за штуку”, - заявляє Юрій.
Експерт підкреслює, що мова йде про людські життя, задля збереження яких і була здійснена закупівля.
“Дорого? Ну якщо ми оцінюємо життя та здоров'я наших лікарів у менш як 500 гривень, тоді можливо. Я нагадаю, що за час епідемії коронавірус підхопили 20% наших лікарів! Невже ця цифра нікого не дивує? Чому так сталося? Бо теж все було “дорого”. Тримати на готові епідеміологічні відділи - дорого. Закуповувати сучасне обладнання - дорого. А от втрачати кваліфікованих лікарів - це не дорого. Дуже “крива” логіка, якщо чесно”, - резюмує у своєму пості Гаврилечко.
Експерт також висловив подяку волонтерам, які допомагали під час епідемії. Але зауважив, що надані ними засоби захисту, в тому числі й захисні костюми, могли не відповідати вимогам та стати причиною високого показника захворюваності на COVID-19 серед лікарів.
“Але ми повинні також чесно визнати, що далеко не всі костюми, які придбали волонтери, відповідають необхідному рівню захисту. Бо до цих костюмів дійсно специфічні вимоги. І хто зараз дасть гарантію, що велика кількість лікарів захворіла саме через те, що ці вимоги не були дотримані?”