Цитата
"У ході розслідування спалаху епідеміологи паралельно відпрацьовують всі можливі припущення щодо ймовірних джерел інфекції. (...) За попередніми підсумками, не виявлено спільного джерела інфікування. (...) Кількість як госпіталізованих, так і нових випадків на Вінниччині зменшується, що говорить про ефективність протиепідемічних заходів та контроль над спалахом", - зазначив заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Деталі
Як зазначили у МОЗ, станом на 6 листопада випадки гепатиту А зафіксовані в наступних областях:
- Тернопільська (1 випадок),
- Закарпатська (11 випадків),
- Дніпропетровська (3 випадки),
- Івано-Франківська (12 випадків протягом жовтня).
В осередках проведено епідрозслідування та заключна дезінфекція.
"Загалом по країні за результатами проведення епідрозслідувань випадків захворювань на вірусний гепатит А не встановлено епідеміологічного зв'язку між випадками захворювань в різних областях", - повідомили у МОЗ.
Як повідомляється, епідеміологічна ситуація на Вінничині була визначена як спалах вірусного гепатиту А, адже у Вінниці за перші кілька днів захворіло більше ніж 10 людей з одного району міста.
"У період з 17 жовтня по 6 листопада на Вінниччині лабораторно підтверджено 245 випадків гепатиту А. 182 людини потрапили до лікарень: 128 (серед яких 24 дитини) пройшли лікування та виписані, ще 54 пацієнти залишаються у медзакладах", - повідомили у МОЗ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Вінниччині кількість випадків захворювання на гепатит A зросла до 280
Зі слів Кузіна, в області було обстежено майже 80% працівників в епідемічно небезпечних типах виробництва. Ця робота має завершитись цього тижня, вказав він.
"Оскільки зараз переважає контактно-побутовий шлях передачі, впроваджено вакцинацію осіб з кола близьких до хворих контактів, медичних працівників, це дозволяє зупинити поширення та локалізувати передачу інфекції", - зазначив Кузін.
Проти вірусного гепатиту А в області, як вказано, уже вакциновано 597 людей, серед яких 549 медиків та 48 контактних осіб (рідних та близьких пацієнтів з підтвердженим діагнозом).
У МОЗ зауважують, що випадки гепатиту А фіксуються на території України щороку в різних областях. Гепатит А має сезонність та зазвичай проявляється у холодну пору року. Наприклад, у 2022 році було зафіксовано 281 випадок. "Здебільшого випадки не мають спільного епідеміологічного звʼязку, тобто одного спільного джерела інфікування, як зараз", - повідомили у МОЗ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У разі підозри на гепатит А: НСЗУ надало алгоритм дій для пацієнта