Сьогодні, дев’ятого грудня, у багатьох країнах світу вшановують пам’ять жертв злочинів геноциду, пише УНН.
Подія була започаткована Організацією Об’єднаних Націй у 2015 році на честь того, що саме 9 грудня 1948 року була прийнята Конвенція про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього.
Найбільш жахливі випадки геноциду
У ХХ столітті десятки мільйонів людей стали жертвами етнічних чисток, жорстоких вбивств за національними чи релігійними ознаками: вбивства вірменів турками-османами у 1915-20-х роках, Голокост, масові вбивства представниками народності хуту своїх опонентів з народності тутсі в Руанді у 1994 році, вбивства сербами боснійських мусульман - Різанина у Сребрениці.
Окремим рядком у цьому списку стоїть Голодомор українського народу 192-33 років, влаштований радянською владою, жертвами якого стали до 10-ти мільйонів людей.
російська агресія – сучасний геноцид
Повномасштабна агресія є черговою спробою росії геноциду українців. Більше 6-тисяч мирних людей, які були вбиті в результаті обстрілів та ракетних ударів, майже 20 тисяч дітей насильно вивезених до рф. І це лише офіційні цифри.
Ще доведеться дізнатися, скільки українців було закатовано на тимчасово окупованих територіях.
Навіть представники Міжнародного кримінального суду, які мають досвід фіксації подібних злочинів, а тепер допомагають фахівцям Київського науково-дослідного інституту судових експертиз документувати наслідки російської агресії, вперше зіткнулися з такими масштабами геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів і злочинів агресії.