Деталі
Міжнародна організація з міграції (МОМ) провела чергову оцінку умов повернення українського населення до постійного місця проживання. Дослідження проходило у травні-червні 2023 року й охоплювало 51 громаду у 14 областях України.
В опублікованому звіті вказано, 4 757 000 осіб повернулися до місць свого постійного проживання в Україні після періоду переміщення, 20 % з яких з-за кордону.
Кожен п'ятий репатріант в досліджуваних населених пунктах проживає в місцевості, що постраждала від війни і ще не відновилася, зокрема, де близько 40% житла пошкоджено або зруйновано, але це не стримує охочих повертатись додому.
"Тяжкий стан засобів до існування був найвищим у Циркунівській громаді (Харківська область), де близько 7 000 гектарів забруднені мінами, а промислова зона сильно постраждала від війни", - зазначається у звіті МОМ.
До 18% репатріантів проживають у місцях, де жителі знають про міни або боєприпаси, що не вибухнули, це приблизно 246 000 репатріантів у 39 населених пунктах і це також не впливає на рішення повернутись.
Найвища динаміка спостерігалася у Балаклійській, Бородянській, Криворізькій громадах та Одеській області. Завдяки стабільному відновленню ключових секторів зайнятості та можливостей працевлаштування тут значно покращився рівень життєзабезпечення.
Високий відсоток повернення спостерігається також у Гостомельській і Макарівській громадах Київської області. Опитувані звідси головним фактором назвали високий рівень безпеки у населених пунктах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приблизно до 15% людей після перемоги відразу повернуться в Україну - соціолог