“(У суботу — ред.) 24 грудня на адресу Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ) надійшла копія листа з Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія. Мова у ньому йде про можливі санкції до ФЛАУ у разі відсутності гарантій щодо реалізації національної програми допінг-контролю”, — йдеться у повідомленні.
Як зазначається, оскільки Україна не виконала перевірку необхідної кількості допінг-проб у 2016 році, у 2017-му ФЛАУ може зіткнутися з серйозними санкціями, включаючи недопущення до міжнародних змагань.
Так, IAAF відомо про невідповідність антидопінгового закону в Україні сучасним вимогам, а також про те, що новий закон наразі перебуває на розгляді у Верховній Раді України. Проте IAAF попередила, що ця критична ситуація може стати ще критичнішою, якщо Україна не зможе гарантувати реалізацію національної програми допінг-контролю.
Як повідомляє прес-служба ФЛАУ, нинішній закон дозволяє використовувати кошти, які виділяються для антидопінгової діяльності, лише у межах України. У той же час антидопінгова лабораторія в Україні не має акредитації Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA).
“Усе це унеможливлює перевірку проб українських легкоатлетів, а отже, перешкоджає виконанню зобов’язань України щодо перевірки їх зазначеної кількості, згідно з міжнародними стандартами”, — наголосили у федерації.
Президент ФЛАУ Ігор Гоцул назвав лист IAAF останнім попередженням про серйозність ситуації із антидопінговою програмою в Україні. За його словами, такі претензії можуть бути висунуті не лише до легкої атлетики, а й до інших видів спорту.
І.Гоцул разом з тим зазначив, що цим питанням опікується особисто міністр і він спілкувався з керівництвом парламенту щодо того, щоб розгляд закону включити у порядок денний уже на найближче засідання у середині січня.
Президент ФЛАУ розповів, що минулого тижня було проведене засідання підкомітету з питань фізичної культури та спорту, на якому були розглянуті внесені депутатами правки до проекту закону після першого читання і знайдені компроміси щодо можливих спірних моментів. За його словами, жодних перешкод для ухвалення закону у другому читанні і в цілому немає.