"У 2018 до берегів Греції, Італії та Іспанії прибули 23 тисячі дітей з числа біженців та мігрантів. В перші два тижні нового року в Європу приїхали ще 400 дітей", - відзначили в організації.
При цьому в ООН уточнили, що діти серед інших біженців і мігрантів залишають свої будинки, рятуючись від конфліктів, переслідувань і злиднів - в тому числі в Сирії, Афганістані, Іраку, Сомалі та Судані. Вони прибувають до берегів Греції, Італії та Іспанії, переживаючи в дорозі неймовірні страждання, особливо в зимові місяці.
Деяким з дітей і підлітків не вдалося дістатися до місця призначення. Тільки в минулі вихідні приблизно 170 людей загинули або пропали безвісти в Середземному морі. Серед них були діти і вагітні жінки. Минулого тижня, за повідомленнями, в Середземному морі потонула дев'ятирічна дівчинка з Іраку.
У Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) підкреслили, що ці діти мають право на допомогу, та закликали країни Європи узгодити спільну регіональну стратегію їх захисту.
В організації закликали країни ЄС прийти на допомогу дітям-мігрантам, які, ризикуючи життям, намагаються дістатися до берегів Європи, і активізувати рятувальні операції, налагодити більш ефективну роботу центрів з прийому та реєстрації, де діти зможуть отримувати своєчасну медичну, психологічну та правову допомогу, а також домагатися прискорення процедур, пов'язаних з возз'єднанням родин.
"Розробка єдиної регіональної стратегії допоможе захистити цих дітей, багато з яких піддалися експлуатації та наруги під час довгої подорожі, від подальших страждань", - заявив регіональний директор для Європи і Центральної Азії Афшан Хан.
Нагадаємо, з січня по листопад 2018 року з Німеччини вислали рекордну кількість біженців.