“Запускаємо механізм „будівельної амністії“ для об’єктів незначного класу наслідків (СС1). Вже днями Мінюст опублікує Наказ Мінрегіону про порядок обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів”, — повідомив Зубко.
Як пояснив він, на це рішення чекають багато громадян, адже кожне п’яте звернення до ДАБІ — з приводу “будівельної амністії”.
Зубко уточнив, що насамперед це стосується приватного сектору, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої домівки, дачні або садибні будинки, гаражі, які були збудовані до 2015 року і мають площу не більше 300 кв. м.
“Ми продовжуємо термін прийняття в експлуатацію таких будівель (збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, — ред.)”, — наголосив голова Мінрегіону.
За його словами, порядок обстеження й прийняття в експлуатацію буде дуже простим. Громадянам не доведеться збирати зайві довідки. Головне, щоб збудований об’єкт відповідав цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшов технічну інвентаризацію.
“Орган державного архітектурно-будівельного контролю зобов’язаний прийняти об’єкт в експлуатацію після технічного обстеження протягом 10 днів з моменту подачі заяви”, — додав Зубко.
Довідка УНН.
До об’єктів незначного класу наслідків (СС1) зараховують:
- всі об’єкти промисловості, енергетики, транспорту і зв’язку, сільського господарства і переробки сільгосппродукції, що не віднесені до класів СС3 і СС2;
- громадські будівлі, об’єкти фізкультури та спорту, що не віднесені до класів СС3 і СС2, а також усі тимчасові об’єкти, мобільні будинки;
- об’єкти внутрішньовиробничих доріг, комунікацій і продуктопроводів;
- парники, теплиці;
- опори розподільної мережі низької напруги, освітлювальні опори.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроект про будівельну амністію 22 березня 2018 року.