Враховуючи потреби і запити української армії, у 2023 році на цей сегмент має бути спрямовано близько 20 млрд грн.
Деталі
На зустрічі було відзначено, що оборонне відомство поглиблює співпрацю з українськими розробниками та виробниками БПЛА.
Зокрема, як йдеться у повідомленні пресслужби Міноборони, протягом останнього часу укладено 16 державних контрактів з вітчизняними виробниками безпілотних літальних апаратів.
«А завдяки проведеній фахівцями Міноборони роботі, в Україні найпростіша у Європі процедура допуску БПЛА до експлуатації в армії», - повідомили у міністерстві.
Там також додали, що в результаті, після введення нової процедури допуску, яка раніше тривала півтора-два роки, а зараз займає лічені тижні, в період з листопада 2022 року по січень 2023 року Міністерством оборони України отримано від українських виробників 75 заявок на БПЛА різних типів. 13 із них уже отримали кодифікацію, затверджено технічні умови. Ще 3 типи БПЛА перебувають на стадії кодифікації.
Учасники спільної зустрічі визначили низку завдань та кроків щодо вдосконалення регуляторних процедур. Ці пропозиції оборонне відомство винесене на обговорення Координаційного штабу за участі Віце-прем’єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації України та Міністра оборони України.
Додамо
Використання різного роду БПЛА - від розвідувальних до ударних - набуло широкого розмаху у війні з рф. Як пояснюють військові, невеликі розвідувальні дрони стали їхніми "очима", однак вони є витратним матеріалом, адже "живуть" на фронті недовго. Тому військові підрозділи, що здійснюють аеророзвідку, потребують безперервного постачання такими засобами.
Як раніше писав УНН, серед переданих на озброєння наших військових зразків зброї є, зокрема, такі безпілотні авіаційні комплекси вітчизняного виробництва, як "Лелека-100", А1-СМ "Фурія", Windhover, PD-2, ACS-3.
Також у Міноборони заявили про свою відкритість до ознайомлення з новітніми розробками, які не прийняті на озброєння або не експортувались.
Отже, розробникам БПЛА пропонують звертатися за посиланням, де можна легко заповнити форму та подати заявку на розгляд спеціалістами ваших напрацювань.
Виробникам або розробникам інших видів озброєння та військової техніки можна надіслати відомості про себе на пошту. Детальніше про те, як це зробити, читайте за посиланням.