"Міноборони вже розпочало створення на базі 65-го військового мобільного госпіталю експериментального підрозділу з медичної евакуації. У разі успіху проекту, такі ж підрозділи створять і на базі 66-го, 59-го та 61-го мобільних шпиталів", - заявив очільник Головного військово-медичного управління - начальник медичної служби ЗСУ Ігор Хоменко.
За його словами, до підрозділу увійдуть 53 військовослужбовці, які формуватимуть 18 екіпажів на автомобілях "Богдан" або "Хаммер".
Екіпаж складатиметься з трьох осіб - старшого бойового медика, бойового медика і водія-санітара. Наразі відбувається відбір кандидатів у підрозділ медевакуації. Перевагу надаватимуть тим, хто вже пройшов бойові дії або працював у волонтерських підрозділах медевакуації і готовий підписати контракт зі ЗСУ.
"Плануємо до червня 2019-го сформувати не просто перший діючий медевак, а отримати достатньо інформації, щоб провести роботу над помилками і приступити до формування таких підрозділів в інших госпіталях", - зазначив Ілля Лисенко, який організував чотири роки тому на передовій рятувально-евакуаційну службу.
За даними Міноборони, нинішня система дозволяє утримувати незворотні втрати на етапі медевакуації на рівні 1,35%. Це нижчий показник, аніж у багатьох воєнних конфліктах сучасності.
Нагадаємо, до медичних закладів у так звану першу "золоту годину" доставляють 80% українських військових, які зазнали поранень в результаті бойових дій на Донбасі.