“Окружний адміністративний суд міста Києва на сьогоднішній день є не реформований, тобто це перша інстанція. Ми провели в рамках судової реформи фактичну реформацію Верховного суду, апеляційних інстанцій, і ми бачимо, що такі тривожні сигнали доходять саме з перших інстанцій, які мають прямий контакт із громадянами”, — сказав Петренко.
Він нагадав, що Окружний адміністративний суд також свого часу виносив і інші резонансні рішення, серед них — про відсторонення від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.
“На всі ці рішення ми давали жорстку юридичну оцінки, подавали скарги на дії суддів, але я думаю, що необхідно схвалювати комплексне рішення, і в мене пропозиція до учасників наради звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії з проханням, пропозицією пришвидшити з їхнього графіку процес кваліфікаційного оцінювання суддів перших інстанцій і цього конкретного суду для того, щоб ми все ж таки отримали новий суд, новий склад суддів, тих суддів, які пройдуть професійне оцінювання і оцінку доброчесності”, — запропонував міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ і Мінфін збираються апелювати проти рішення суду щодо ПриватБанку
Він додав, що Міністерство юстиції має право звернутися до ВККС із такою пропозицією, не втручаючись у роботу комісії, і попросив учасників засідання підтримати її, “щоб цей суд і планово адміністративні суди по всій країні були включені до процесу реформування і професійного оцінювання”.
Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва сьогодні визнав протиправними рішення, наслідком яких стала націоналізація ПАТ “КБ “Приватбанк”, та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.
Після цього 18 квітня Президент України Петро Порошенко скликав нараду в РНБО щодо ризиків та загроз у зв’язку з ситуацією, що склалася з ПриватБанком.