Деталі
“У нас було відчуття, що з’явилися колаборанти ковіду, які були готові зробити все, щоб зірвати вакцинацію, щоб якомога менший відсоток людей вакцинувався”, — підкреслив він.
Натомість мета міністерства — вакцинувати щонайменше 60% українців, додав Степанов.
“З точки зору захисту країни, з точки зору національної безпеки, для формування колективного імунітету треба, щоб не менше 60% людей були вакциновані. Для нас це дійсно важливо, бо ми боремося за життя кожного громадянина.
Бо з одного боку ми маємо „ковід“, який може призвести до смерті, незалежно від того, в якому віці людина захворіла. Може призвести до реанімації, і, як наслідок, до інвалідизації. А з іншого боку є наслідок дії вакцини — якщо ти вакцинувався, то ти будеш захищений. Ти не помреш, в тебе не буде інвалідизації, ти не захворієш або, в крайньому випадку, захворієш і перенесеш хворобу у більш легкий спосіб”, — уточнив міністр.
Вакцинація в Україні
1 березня міністр Максим Степанов публічно вакцинувався від COVID-19 ввезеним в Україну COVISHIELD (AstraZeneca).
24 лютого в Україні стартувала вакцинація від COVID-19, першим щеплення отримав лікар із Черкас — вакциною Oxford/AstraZeneca (COVISHIELD). Станом на 2 березня скарг на важку “побочку” від вакцини COVISHIELD від українців не надходило.
Рекомбінантна вакцина COVISHIELD розроблена англо-шведською фармкомпанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом та вироблена Інститутом сироваток Індії.
Відома в Україні та за її межами лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська попередила про новий штам коронавірусу і можливе збільшення смертності серед молоді.
Інфекціоніст Ігор Гайдук своєю чергою розкритикував антивакцинальників, які пропагують відмову від щеплення на тлі летальних наслідків “ковіду”.