Цитата:
”Наші аналітичні дані підтверджують, що вартість – близько 50 тис. гривень за гектар. Що стосується зростання вартості, за нашими оцінками, воно становитиме 7-10% щороку. Українська земля є недооціненою", - заявив міністр.
Деталі
За словами Лещенка, на вартість землі впливає, зокрема, рекордне зростання на світових ринках цін на сільськогосподарську продукцію.
Також він порадив не поспішати з продажем земель.
"Земля є найкращим банківським депозитом, який постійно зростатиме в ціні та приноситиме додатковий дохід від орендної плати – лише за минулий рік оренда зросла на 16% по Україні і продовжує зростати”, – заявив Лещенко.
Доповнення
1 липня в Україні запрацював ринок землі сільськогосподарського призначення. Правом купити землю будуть наділені фізособи – громадяни України. З 1 липня 2021 року до 2024 року право на придбання землі буде тільки в них. З 2024 року землі площею до 10 тис. га зможуть купувати юрособи. Придбати в одні руки фізичній особі можна буде 100 га, а ось з 2024 року через юридичну особу вже 10 тисяч га.
З 2030 року діятиме нормативна оцінка земель – буде встановлена мінімальна вартість гектару. До цього часу землі продаватимуться/купуватимуться за вартістю, яку встановлять сторони угоди.
За даними Мін'юсту, за пів дня з часу запуску ринку було зареєстровано 33 угод стосовно землі сільськогосподарського призначення. Це - перші угоди із землею с/г призначення, укладені після зняття мораторію.