“Звернувшись до уряду з проханням про передачу банку в державну власність, колишні акціонери банку в односторонньому порядку зобов’язалися сприяти процесу націоналізації банку, не здійснювати тиск на органи державної влади та нове керівництво банку, не перешкоджати діяльності банку в майбутньому та провести реструктуризацію кредитного портфелю до 1 липня 2017 року для покриття збитків держави”, — зазначили у Мінфіні.
Також у відомстві наголосили, що націоналізація ПриватБанку була необхідним кроком для порятунку банку та забезпечення фінансової та економічної стабільності в Україні, оскільки виведення з ринку найбільшого банку в країні могла призвести до дестабілізації фінансової системи країни й мати значний негативний вплив на економіку в цілому.
Разом з тим відзначається, що строк, до якого колишні акціонери ПриватБанку зобов’язалися забезпечити проведення реструктуризації кредитного портфелю банку, сплинув 1 липня 2017 року.
У Міністерстві фінансів очікують, що найближчим часом консорціум компаній надасть фінальний звіт, після опрацювання якого буде прийматись рішення щодо подальших кроків. Однак, як зазначили у відомстві, значного прогресу в реструктуризації досягнуто не було.
Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів України на засіданні розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ “ПриватБанк” у стовідсоткову державну власність.
Як повідомляв УНН, 26 червня голова Правління ПАТ КБ “ПриватБанк” Олександр Шлапак подав заяву про звільнення.