“Для нас критично важливою є підтримка США. Це наш дуже хороший партнер. Дійсно санкції — це ефективний важіль впливу. Ми очікуємо, що будуть також санкції на ті компанії, німецькі зокрема, які будуть брати участь у будівництві. Це могло б бути дуже ефективним акцентом у переговорах щодо реалізації цього потоку. Ми дуже вдячні послідовній позиції Вашингтону щодо неможливості повної реалізації цього проекту і необхідності його повного закриття”, — сказала Бойко.
Як уточнила вона, Україна також співпрацює з Брюсселем, веде досить складні переговори стосовно внесення змін до газової директиви для того, щоб європейське регулювання у газовій сфері поширювалось на всі проекти, в тому числі на “Північний потік-2”.
“Є багато сил, які намагаються заблокувати цей процес, тим не менше повільно він просувається”, — додала заступниця міністра енергетики.
Крім того, за її словами, Україна також має підтримку країн партнерів, які чітко розуміють, що цей проект означає для балансу у Європі. Плюс не варто забувати, що є окремі країни, які мають позицію щодо впливу на довкілля і щодо взагалі значення цього потоку в їхньому регіоні.
Нагадаємо, Україна розглядає можливість так званого нульового транзиту у разі завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2”.