М'янма наразі є найбільшим у світі виробником опіуму, обігнавши Афганістан, ідеться у доповіді ООН, пише УНН із посиланням на ВВС.
Деталі
Цього року виробництво опію, за оцінками, зросте на 36% до 1080 тонн, що набагато перевищує 330 тонн, які, як повідомляється, було вироблено в Афганістані.
Вирощування маку в Афганістані скоротилося на 95% після заборони на наркотики, запровадженої правлячим Талібаном минулого року.
Тим часом культивування розширилося М'янмі, де жорстока громадянська війна зробила його прибутковим джерелом доходу.
"Порушення в економіці, безпеці та управлінні, що відбулися після військового перевороту в лютому 2021 року, продовжують підштовхувати фермерів у віддалених районах до опіуму, щоб заробити на життя", — заявив регіональний представник Управління ООН з наркотиків та злочинності Джеремі Дуглас.
Опіум, ключовий інгредієнт сильнодіючого наркотику героїну, десятиліттями вирощувався в М'янмі, де він фінансував повстанські групи, які борються з урядом, пише видання.
Але лише за останній рік, коли вирувала громадянська війна, спровокована переворотом 2021 року, культивування збільшилося приблизно на 18% - воно також ставало "все складнішим", ідеться у звіті, і більш продуктивним через використання щільно організованих ділянок, іригаційних систем та іноді добрив.
Виробництво та торгівля героїном є найбільш прибутковим видом діяльності в опіумній економіці: за оцінками доповіді, цього року з М'янми було експортовано до 154 тонни героїну на суму до 2,2 мільярда доларів.
Доповнення
Регіон, де зустрічаються кордони М'янми, Таїланду та Лаосу – так званий "Золотий трикутник" – історично був основним джерелом виробництва опіуму та героїну. М'янма та Афганістан, як зазначає ВВС, є джерелами більшої частини героїну, що продається по всьому світу.