mediki-dali-poradi-yak-ne-travmuvatisya-pri-ozheleditsi

Медики дали поради, як не травмуватися при ожеледиці

 • 30454 переглядiв

"З приводу запобігання травмуванню під час ожеледиці. Коли слизько стає, в першу чергу, орієнтуватись треба на прогноз погоди. Як правило, повідомляють, що іде ожеледь, налипання мокрого снігу. За можливості, потрібно зменшити кількість виходів на вулицю. Якщо є можливість скасувати зустріч, або не піти – то краще цим скористатися. Якщо такої можливості нема – то треба підготуватися: взути правильне взуття – з підошвою, яка гарно щеплюється з поверхнею", - сказав Олександр Комашко.

Він зазначив, що потрібно продумати свій маршрут. Особливо це стосується місць, де є сходинки або інші слизькі поверхні. Таких місць потрібно уникати, або триматись за поручні під час спуску.

"Якщо ви йдете не самі – потрібно допомагати один-одному при переході слизьких вулиць. І обов’язково не поспішайте, тому що люди, як правило, травмуються та падають, коли вони кудись дуже поспішають, не враховуючи, що вони втратять ще більше часу на лікування після падіння", - зазначив Олександр Комашко.

У вечірній час, порадив медик, треба ходити по освітлених ділянках дороги, оскільки після ожеледиці може йти сніг, що ускладнить видимість слизьких ділянок.

"Люди просто не помічають, що слизько під снігом. Якщо трапилось, що ви посковзуєтесь і падаєте – потрібно вміти правильно падати. Бажано, якщо є можливість, одразу присісти. Якщо ви відчуваєте, що посковзуєтесь і не утримуєтесь на ногах - то потрібно присісти і зігнути ноги в колінах. Тоді ви максимум впадете не з висоти свого росту, а з два рази меншої висоти, що зменшить ризик перелому чи сильного травмування. Якщо посковзуєтесь, бажано не виставляти руки в сторону, не намагатись впасти на руку, тому що після цього і отримують люди типові перелами: руки ламаються, або ноги, якщо неправильно люди падають", - порадив Олександр Комашко.

Якщо падіння все ж відбулось, і уникнути травмування не вдалося – медик радить оглянути себе, порухати кінцівками – чи є больовий синдром, а також звернутись до травмпункту. Щоб пересвідчитись, що немає ускладнень – потрібно зробити рентгенівський знімок. Не завадить також і консультація травматолога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві за минулу добу від переохолодження постраждала одна людина

"Перша допомога при травмуванні - це в першу чергу прикладання холоду до місця травмування. Бажано в першу ж годину, а не через деякий час, щоб зменшити набряк та болісні відчуття. Якщо це садно, чи подряпина, тобто, пошкодження шкіри та кровотеча – то потрібно обробити рану стерильною серветкою, якщо є. Потрібно або повернутися додому і обробити, або звернутись до найближчого медпункту або травмпункту. Якщо під час падіння вдарились головою чи втратили свідомість – обов’язково потрібно звертатися за допомогою у лікарню, тому що можуть бути відстрочені симптоми. Той же струс головного мозку чи гематоми можуть проявлятись не одразу", - зазначив Олександр Комашко.

Він також додав, що якщо під час травмування біля постраждалого є ще хтось – то перехожі можуть допомогти йому, і відвести до травмпункту або викликати швидку допомогу. При ударі головою потрібна консультація травматолога чи нейрохірурга. Якщо ж була пошкоджена кінцівка - накладають гіпсову пов’язку і назначають відповідне лікування, а якщо є якісь ускладнення - то потрібне стаціонарне лікування. Але це має вирішувати спеціаліст.

Також медик розповів, що потрібно робити, якщо ви бачите, як під час ожеледиці травмувався перехожий.

"Якщо травма верхньої кінцівки, то потрібно зробити пов’язку через шию. Тобто, привести руку в положення, коли вона найменше рухається, у стані спокою. І, відповідно, звернутися до травмпункту. Якщо це розсічення чи кровотеча зовнішня – то це накладання пов’язки та обробка рани. Якщо сильна кровотеча, то тиснучу пов’язку накласти. Якщо людина вдарилась головою та втратила свідомість, то обов’язково потрібно звернутись до лікарні, провести обстеження, зробити рентген, щоб виключити струс головного мозку. Це робиться через швидку, не обов’язково через лікарню. Якщо травмування ноги, то дивлячись, наскільки воно виражене. Якщо людина самостійно може дійти до травмпункту, то звернення до травмпункту, а якщо ні, то виклик швидкої, або оточуючі підручним транспортом можуть довезти до травмпункту. І там після обстеження назначається лікування", - додав Олександр Комашко.

Нагадаємо, українців попередили про ожеледицю найближчими днями.

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    Медики дали поради, як не травмуватися при ожеледиці

     • 30454 переглядiв

    РФ продовжує постачати озброєння бойовикам – розвідка

     • 16421 переглядiв

    "Слуги народу" у Раді поповнилися ще одним нардепом

     • 25796 переглядiв

    Через негоду у Карпатах можливі зсуви снігу на дороги

     • 21471 переглядiв