“Це означає, що Шавін, який під час затримання тиснув на шию Флойда щонайменше дев’ять хвилин, скоїв вбивство ненавмисно, однак „вчинив кримінальний злочин“. Покарання за такий злочин передбачає до 40 років ув’язнення”, — пише видання.
Водночас проти трьох інших поліцейських, які брали участь у жорсткому затриманні Флойда, після якого він помер, висунуті обвинувачення у пособництві і сприянні вбивству другого ступеня. Про це повідомила також сенаторка від штату Міннесота Емі Клобучар у Twitter.
Родина Флойда назвала ці новини “гірко-солодким моментом”. “Це значний крок вперед на шляху до правосуддя, і ми раді, що ця важлива дія відбулося до того, як тіло Джорджа Флойда було поховано”, — йдеться в заяві родини.
Після смерті афроамериканця Джорджа Флойда у США почалися масові протести. Флойда затримала поліція Міннеаполіса 25 травня за підозрою у використанні фальшивих купюр. Під час затримання офіцер натиснув Флойду на горло, при цьому Флойд намагався пояснити, що не може дихати. Пізніше затриманий помер у лікарні.
Протягом 3 червня на вулиці у Європі вийшли тисячі людей на знак солідарності з демонстрантами, які виступають проти расизму в США, де восьму ніч поспіль тривають протести, викликані загибеллю неозброєного чорношкірого чоловіка Джорджа Флойда в Міннеаполісі, штат Міннесота.
Акції протесту почалися в Міннеаполісі, але швидко поширилися і на інші міста, охопивши ряд штатів. До вихідних демонстрації переросли в безлади, зіткнення з поліцією і погроми.
У Міннеаполісі встановили режим надзвичайної ситуації через заворушення, пізніше влада ввела комендантську годину. Також комендантську годину ввели в десятках інших міст, в тому числі у Вашингтоні і Нью-Йорку.