“Мінфін активно опрацьовує законопроект щодо податку на виведений капітал. Ми створили групу, яка практично на фінальній стадії своєї діяльності, яка врахувала повністю його вплив. У нас є дуже чітка позиція, і на цьому тижні ми передамо її в комітет, який працюватиме над законопроектом. Щодо того, з одного боку, як ми бачимо запровадження його все-таки з 2019 року. Але там передбачена певна стадійність, яка додасться до тої, що вже є у законопроекті (банки можуть певний період продовжувати працювати з податком на прибуток, — ред.). У нас є пропозиції, яким чином такого ж типу стадійне запровадження запустити, щоб воно мало згладжений ефект на державний бюджет”, — розповіла Маркарова.
Також, за її словами, Мінфін запропонував низку змін, що стосуються того, який чином при запровадженні податку, залишитися у дотриманні всіх зобов’язань України, в тому числі за договорами по уникненню подвійного оподаткування тощо.
“Ця робота зараз триває. Я знаю, що є багато полярних думок стосовного самого законопроекту, але він уже є, він у Верховній Раді, поданий Президентом України, і ми зі свого боку досить якісно його опрацьовуємо. З точки зору, як саме зробити, щоб цей податок мав позитивний вплив на розвиток бізнесу, і водночас згладив втрати, які можуть бути на першому етапі для бюджету”, — наголосила Маркарова.
Нагадаємо, президентський законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал” зареєстрували у парламенті на почату липня.