“Тиждень тому до нас зателефонували з лікарні і повідомили, що в них лежить дівчинка, на руці в якої вирізаний напис „Синій кит, 10.02, 4.20“. Ми зрозуміли, що це відповідає умовам мережевої гри „Синій кит“, яка поширюється в соцмережі „ВКонтакте“ і приводить підлітків до самогубства. Зустрілися з дитиною одразу ж наступного дня, дівчинка виписувалася, і ми запросили її разом із мамою на розмову”, — розповіла А.Бойчук.
Виявилося, що дівчинка не мала на меті позбавляти себе життя, проте вела дещо замкнений спосіб життя, мало спілкувалася з мамою і не була відвертою.
“Втім, ця спільнота якраз об’єднує таких дітей, які є досить агресивними озлобленими на оточуючих, хоча з гарних сімей, забезпечених, але цим дітям бракувало уваги, спілкування. Впродовж тривалого часу в цій спільноті діти набираються негативних емоцій, їхній психоемоційний стан пригнічується розмовами, негативними „чорними“ вказівками, депресивною музикою та записами зі щоденників дітей, які готувалися до суїциду, від чого в кінцевому результаті ці діти стають схильними до самогубств. У Росії, наприклад, зареєстровано уже 130 смертей серед дитячої спільноти цієї групи”, — додала вона.
Нагадаємо, 7 грудня неповнолітня в Маріуполі покінчила життя самогубством через завдання, які отримала в так званих групах смерті в соціальній мережі "ВКонтакте".