Він виступав на колоквіумі, присвяченому шляхах розвитку європейської спільноти. Трансляція мови Макрона велася на його Twitter-сторінці.
“Ми закриємо всі теплоелектростанції у Франції. Ми станемо першою країною, яка це зробить. Для мене абсолютним пріоритетом є виконання наших зобов’язань по екології”, — сказав Макрон. Він не навів жодних термінів здійснення такої амбітної програми.
“Настав час приймати такі рішення, які будуть не просто запевненнями у намірах і заклинаннями, а справжніми діями. Справжня екологія — це дії”, — додав французький президент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збиток за 2017 рік від викликаних кліматичними змінами катастроф досяг 320 млрд доларів
Він нагадав, що “рік тому Франція прийняла безпрецедентний план захисту клімату”. “Франція — це країна, основою енергетики якої є експлуатація атомних електростанцій. Але якщо подивитися на структуру енергетики із точки зору викиду парникових газів, то найгіршими є саме вугільні та інші ТЕЦ. Ми станемо першими, хто всіх їх закриє”, — заявив господар Єлисейського палацу під оплески залу.
“Тобто Франція стане першою країною, яка буде виробляти електрику тільки на основі експлуатації атомних станцій і використання поновлюваних джерел енергії, які ми зараз розширюємо, запустивши нещодавно шість офшорних вітряних електрогенераторів, — сказав Макрон. — При цьому я не маю наміру знижувати рівень енергетичного суверенітету країни, імпортуючи газ із держав, які не поділяють наші цінності”.
“Я також не збираюся в разі зміни ситуації знову відкривати ТЕЦ”, — запевнив він. У той же час Макрон визнав, що певну проблему в зв’язку з закриттям ТЕЦ представлятиме працевлаштування їх працівників.
Довідка: Паризька угода — угода в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (UNFCCC) щодо регулювання заходів зі зменшення викидів діоксиду вуглецю з 2020 р. Паризька хартія має прийти на зміну Кіотському протоколу. Текст угоди було погоджено на 21-й Конференції учасників UNFCCC в Парижі та прийнято консенсусом 12 грудня 2015. Голова конференції Лоран Фабіус, міністр іноземних справ Франції, зазначив, що цей “амбітний і збалансований” план був “історичною поворотною точкою” у меті зменшення темпів глобального потепління. Угода набрала чинності 4 листопада 2016 року. На відміну від Кіотського протоколу, Паризька кліматична угода передбачає, що зобов’язання зі скорочення шкідливих викидів ув атмосферу беруть на себе всі держави, незалежно від ступеня їхнього економічного розвитку.
Нагадаємо, 1 червня 2017 року президент США Дональд Трамп офіційно оголосив про вихід США з Паризької угоди по клімату, заявивши наступне: “Не виходити із угоди від нас вимагають ті ж країни, чиї торгові обмеження обходяться Америці в трильйони доларів, і які в багатьох випадках недбало ставляться до свого внеску в наш критично важливий оборонний альянс”.