Деталі
Зустріч, яка залежить від того, чи Шольц одужає від COVID, приурочиться до історичної дати — 3 жовтня, дня возз'єднання Німеччини. Мета полягає у тому, щоб узгодити позиції Франції та Німеччини напередодні неофіційного саміту лідерів ЄС у Празі у четвер та п'ятницю, пише видання.
Очікується, що на порядку денному будуть енергетична криза, обмеження цін на газ, нещодавні вибухи на трубопроводі у Балтійському морі та нові санкції проти росії, запропоновані Європейською комісією у середу.
Лідери Франції та ФРН також планують обговорити "підтримку України та франко-німецьку оборонну співпрацю – напружене питання, оскільки і Франція, і Німеччина зіткнулися з критикою за те, що не запропонували Києву адекватної військової допомоги та не змогли забезпечити надійну автономну європейську оборону", відзначає видання.
Також на порядку денному газопровід MidCat з Піренейського півострова до Північної Європи. Французький уряд заявив у середу, що переглядає питання про те, чи варто відмовлятися від свого заперечення проти завершення будівництва трубопроводу для газу та водню.
Ні Берлін, ні Париж офіційно не підтвердили зустріч через позитивний тест Шольца на коронавірус у понеділок. Однак представник Шольца повідомив журналістам у понеділок, що канцлер "дуже сподівається" на те, що він одужає протягом тижня, що дозволить йому взяти участь у святкуванні возз'єднання Німеччини у понеділок в Ерфурті.
Згідно з попереднім планом, Шольц повернеться до Берліна після свят, щоб прийняти Макрона на робочий обід, який, ймовірно, відбудеться в Schloss Meseberg, замку в стилі бароко на північ від Берліна, який використовується як гостьовий будинок уряду.
"Багато хто стежитиме, чи не співпаде зустріч із оголошеннями про нове озброєння для України. Обидва лідери під тиском, щоб відправити Україні бойові танки в межах посиленого пакета допомоги. Тим не менш, хоча Макрон, як очікується, невдовзі оголосить про додаткові озброєння для Києва, такі як гаубиці "Цезар", за словами офіційних осіб, бойові танки навряд чи будуть у списку", - відзначається у статті.
"(Українці) зробили кілька запитів, зокрема щодо Цезарів, - сказав Макрон журналістам у Нью-Йорку минулого тижня. - Ми зробили поставки, будемо робити ще. Є інше обладнання".
Шольц наголосив у середу у телефонній розмові з Президентом України Володимиром Зеленським, що "Німеччина не перестане надавати конкретну підтримку Україні в політичному, фінансовому та гуманітарному плані, а також у захисті її суверенітету та територіальної цілісності, у тому числі постачання зброї", за словами його представника.
Наступного тижня у Шольца заплановані ще зустрічі на високому рівні: у вівторок він прийме прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте в Берліні для переговорів між Німеччиною та Нідерландами щодо клімату, а потім вирушить до північного іспанського міста Ла-Корунья у середу для консультацій уряду Іспанії та Німеччини.
У четвер Шольц продовжить свою подорож до Праги на першу зустріч "Європейської політичної спільноти" — саміт лідерів країн ЄС та сусідніх країн, ініційований Макроном. У п'ятницю лідери ЄС зберуться у Празі на неформальний саміт Європейської ради.