“Ви бачите, що йде прозорий процес, ми хочемо рішення на основі національного консенсусу, і щоб воно було підтверджено громадянами на референдумі”, — наводить слова Заева сайт.
Македонія веде тривалу суперечку про назву своєї держави з сусідньої Грецією, який тягнеться з часів розвалу Югославії у 1991 році. Греція домагається зміни назви республіки, щоб її не плутали з грецькою областю Македонія, і блокує прагнення Скоп’є вступити в ЄС і НАТО. Назва, з яким країна була прийнята в ООН у 1993 році, Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ), теж не влаштовує Афіни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Другого референдуму з питання виходу зі складу ЄС не буде — Тереза Мей
У відсутності рішення Греція блокує вступ Македонії в НАТО і її зближення з Євросоюзом, що є головною зовнішньополітичною метою македонської влади.
Переговори про назву ведуться за посередництва спецпредставника генерального секретаря ООН Метью Нимица. Остаточна домовленість між двома країнами, яка, як випливає зі слів прем’єра Заева, повинна бути ще підтверджено Македонією на референдумі, очікується в поточному році.
Версії можливого нового назви для колишньої югославської республіки не оголошуються офіційно. Однак ЗМІ регіону з посиланням на обізнані джерела повідомляють, що на даний момент обговорюється п’ять варіантів: Республіка Нова Македонія, Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Вардарська Республіка Македонія та Республіка Македонія (Скоп’є).
Як раніше повідомляв УНН, Уряд Шотландії до кінця року має вирішити, чи проводити другий референдум щодо незалежності від Британії. Про це у неділю заявила перший міністр Шотландії Нікола Стерджен.