Справа в тому, що в орагнізмі любителів червоного м'яса живуть певні кишкові бактерії, які відіграють ключову роль у перетворенні дієтичної поживної речовини, названої карнітином, на "ворога": хімічну речовину, відому як ТМАО. Вона сприяє згортанню крові і закупорці артерій.
"Люди з високим вмістом червоного м'яса в раціоні зазвичай мають більш високий ризик серцевих захворювань та інсульту, ніж ті, хто їсть мало червоного м'яса", — коментує співавтор дослідження, доктор Стенлі Гейзен.
Своєю чергою, насичені жири, що містяться в продуктах тваринного походження, можуть підвищувати рівень "поганого" холестерину в крові, який сприяє серцево-судинним захворюванням, додав Гейзен.
До теми
При COVID-19 підвищується ризик збільшення в'язкості крові і закупорки судин, саме тому важливо звертати увагу на продукти харчування, а також регулярно вимірювати рівень холестерину. Відмовитися краще від ковбас, копченостей і свинини. В цілому червоне м'ясо вважається продуктом, який слід вживати з обережністю.
МОЗ України рекомендує обмежити вживання червоного м'яса до 500 грамів на тиждень.
Всесвітня організація охорони здоров'я тим часом повідомляє про дані, які встановлюють зв'язок між споживанням червоного м'яса і розвитком колоректального раку, раку підшлункової залози і простати. У багатьох країнах світу органи охорони здоров'я рекомендують обмежити вживання в їжу м'ясної продукції і червоного м'яса, оскільки з ними пов'язаний підвищений ризик смерті від хвороб серця, діабету та інших захворювань.
Червоне м'ясо — усі види м'яса (м'язової тканини) ссавців, включаючи яловичину, телятину, свинину, ягнятину, баранину, конину і козлятину.