“Два відсотки летальність в Україні. При тому, що Україна не переглядала показників щодо підрахунку летальних випадків, а залишилася так, як розпочинала”, — сказав Ляшко.
“Ми говоримо про кількість летальних випадків, які зафіксовано щодня в оперативній статистиці. Тобто людина померла, і якщо в неї було діагностовано коронавірусну хворобу, вона потрапляє в нашу статистику. Не внаслідок коронавірусної хвороби, а коли померла з коронавірусною хворобою. І в нас все одно летальність сьогодні вже менше ніж 2%”, — пояснив він.
За словами Ляшка, загалом у світі летальність зменшилася з 7% до 3%. “Тобто вже лікарі знайшли певні підходи до виведення з критичного стану хворих на коронавірусну хворобу”, — додав головний санітарний лікар.
За офіційними даними виходить, що смертність від COVID-19 в Україні останніми місяцями є однією з найнижчих у світі. Якщо в середині березня в Україні говорили про летальність на рівні 5,1%, то на початок квітня вже називали цифру в 3%, відтоді цей відсоток переважно зменшувався, хоча на початку червня знову піднімався було до 3% із 2,5% наприкінці квітня. Центр даних про коронавірус Інституту Джонса Хопкінса у США, що є провідною інституцією в світі зі збору статистики щодо цього захворювання, ще на початку цього тижня наводив для України рівень летальності в 1,9%.
Дані по країнах світу з цього огляду, які надають самі ці країни, значно різняться — і через різний підхід і можливості протистояння хворобі, і через різні методики оцінки рівня летальності.
Нагадаємо, згідно з останніми даними МОЗ в Україні зафіксовано 293 641 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 5 517 — летальні.
Респіраторну хворобу COVID-19, інфікування якою викликає коронавірус SARS-CoV-2, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у 188 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.