Журналіст видання звернувся до чиновника з питанням про те, наскільки необхідним було запровадження воєнного стану в Україні після інциденту в Керченській протоці. “Це був не не звичайний інцидент, а третя хвиля окупації. Спочатку Росія окупувала Крим, потім частину Донбасу, тепер Азовське море. Росія блокує Азовське море і окуповує його. Мова йде не тільки про водний простір, а й про блокаду міста Маріуполя”, — заявив Луценко.
На думку генпрокурора України, допомогу Києву у ситуації, що склалася повинен надати Захід. Найкращою відповіддю на дії Москви він назвав формування міжнародних конвоїв для супроводу суден в Керченській протоці. Також “хорошою формою солідарності” Луценко назвав заборону на входження російських суден в порти європейських країн.
“Мова йде не тільки про Україну. Коли у нас відняли Крим, це був конфлікт між двома державами. Це торкнулося тільки нас. Але окупація Азовського моря зачіпає всі держави, які мають військово-морський флот, а отже, і Німеччину. Якщо ми допустимо це, Росія продовжить. Наступною її метою призначення може стати Чорне море”, — пояснив необхідність міжнародної підтримки очільник ГПУ.
Імовірність того, що введення воєнного стану може вплинути на проведення виборів в Україні Луценко спростував. “І як громадянин, і як генеральний прокурор, я чітко заявляю, що вибори священні для української політики. Вони не можуть бути скасовані в будь-якому випадку. Інакше принципова різниця між Україною і Росією буде стерта”, — сказав Луценко.
Нагадуємо, міністр часів Шредера заявив, що газотранспортна система України “схильна до несправностей”.